Mūsu mērķis ir ražot visdrošākos automobiļus pasaulē un panākt, lai neviens cilvēks neietu bojā un negūtu nopietnus savainojumus Subaru automobilī vai ārpus tā.

Tāpēc mūsu vīzija attiecas ne tikai uz automobilī braucošajiem, bet arī uz mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, ritaņbraucējiem un gājējiem.

Mūsu progresu, virzoties uz šī mērķa sasniegšanu, apliecina tas, ka trīs jaunākie izmēģinātie modeļi ir ieguvuši visu laiku visaugstāko drošības vērtējumu un vairākas testēšanas institūcijas tos ir atzinušas par labākajiem savā klasē.

Svarīga loma šajā sasniegumā ir EyeSight – sistēmai, kas veidota, izmantojot vairāk nekā ceturtdaļgadsimta laikā uzkrāto pieredzi, un kuras pamatā ir stereoskopiska kamera, kas uzrauga ceļu.

Gadu gaitā Subaru ir izmēģinājis lāzera, radara un kombinētās šīs sistēmas versijas. Pieredze rāda, ka neatkarīgi no tā, cik labi darbojas šīs tehnoloģijas, stereoskopiskā kamera visātrāk un drošāk ļauj noteikt riskus satiksmē un reaģēt uz tiem.

EyeSight darbojas kā vēl viens acu pāris, kas palīdz vadītājam uzraudzīt ceļu un konstatē, kad citi transportlīdzekļi, velosipēdisti vai gājēji rada potenciālu apdraudējumu.

Ja sistēma konstatē, ka sadursme ir neizbēgama, EyeSight automātiski samazina automobiļa ātrumu, lai mazinātu sadursmes sekas vai noteiktos apstākļos no tās izvairītos. Papildus automātiskajai bremzēšanai Subaru ir izstrādājis vairākas funkcijas, kuras tiek īstenotas, izmantojot stereoskopisko kameru.

Dažas no tām ir adaptīvā kruīza kontrole, kas kontrolē automobiļa ātrumu, atvieglojot braukšanu pa šoseju, kā arī līniju noteicējs/joslu ieturēšanas palīgsistēma, kas palīdz braukt drošāk. Subaru EyeSight uzlabo automobiļa darbību visos veidos: braucot taisni, pagriezienos un apstājoties.

EYESIGHT

– VĒL VIENS ACU PĀRIS

Divas kameras, kas darbojas pēc cilvēka acu principa, telpiski analizē automobilim apkārt notiekošo. Sistēma spēj atpazīt ne tikai citus transportlīdzekļus, bet arī dzīvniekus, šķēršļus, gājējus un velosipēdistus, precīzi nosakot attālumu, formu un ātrumu.

Sistēma var palīdzēt vadītājam dažādās braukšanas situācijās: tā var mazināt sadursmes sekas vai pat novērst sadursmi, samazināt vadītāja nogurumu tālos braucienos un novērst nejaušu paātrinājumu, kad netīšām nospiests nepareizais pedālis.

Subaru izvēlējās izmantot stereoskopisko kameru, jo to var ērti novietot, aizsargāt pret nokrišņiem un vēju, turklāt, salīdzinot ar citām vadītāja palīgsistēmām, tā reaģē ļoti ātri.

EyeSight ir 35 grādu skata leņķis, un tā raugās 130 metrus uz priekšu. Stereoskopisko kameru, salīdzinot ar citām vadītāja palīgsistēmām, mazāk ietekmē slikta redzamība, turklāt tā daudz ātrāk apstrādā informāciju par apkārt notiekošo.

Vai vēlies uzzināt vairāk par EyeSight darbību?