Pasaulē kvalitatīvākā pilnpiedziņa

Jau kopš 1972. gada pilnpiedziņa ir Subaru DNS sastāvdaļa, un visus mūsu automobiļus piedzen četri riteņi. Ik gadu mēs saražojam un pārdodam vairāk nekā miljonu pilnpiedziņas automobiļu. Tas ir par 50 procentiem vairāk nekā Audi un divreiz vairāk nekā Land Rover, kas mūs padara par lielāko pilnpiedziņas automobiļu ražotāju pasaulē.

Subaru vienmēr brauc ar visu četru riteņu piedziņu, bet vairums konkurentu pārējo divu riteņu piedziņu pieslēdz tikai tad, kad jau ir „par vēlu”. Pateicoties mūsu unikālajai griezes momenta sadales sistēmai (Active Torque Split), pietiek, ka saķere ir tikai vienam ritenim, lai varētu turpināt ceļu.

Pastāvīgā pilnpiedziņa padara Subaru izcili piemērotu piekabes vilkšanai. Pateicoties pastāvīgajai pilnpiedziņai, Subaru ir īpaši iecienījuši klienti ar aktīvu dzīvesveidu. To apstiprinās ikviens zirga saimnieks, slēpošanas entuziasts vai mednieks. Viņiem automobilis nav „piedzīvojums”, bet gan veids, kā nonākt galamērķī. Savukārt mums pilnpiedziņa nozīmē daudz vairāk iespēju.

outback markfrigång

Iespējams, vislabākā pilnpiedziņa pasaulē  –
 drošībai!

Pilnpiedziņa – ne tikai vilce, bet arī drošība

Kad pie stūres jūties pārliecinoši, tu esi nosvērtāks, tāpēc brauc stabilāk. Iespēja nešaubīties, ka automobilis dosies vēlamajā virzienā pat slidenos apstākļos, nozīmē pārliecību. Tas, ka automobilis nepārslēdzas no priekšējo riteņu piedziņas uz pilnpiedziņu, būtiski ietekmē autovadītāja braukšanas pieredzi. Pilnpiedziņa nodrošina arī lielāku drošības rezervi apgrūtinātos braukšanas apstākļos.

četru riteņu piedziņa

Panākumi autosportā – galvenokārt rallijā – apliecina mūsu automobiļu līdzsvarotību un sistēmas lielisko darbību. Autovadītājam palīdz paredzama un nemainīga automobiļa darbība.

Vai pilnpiedziņa palielina degvielas patēriņu?

Nereti nākas dzirdēt iebildumus, ka pilnpiedziņai esot lielāks degvielas patēriņš, kas vairākumā gadījumu ir taisnība. Taču Subaru piedziņas sistēma ir ļoti ekonomiska. Mūsu piedziņa degvielas patēriņa ziņā ir daudz efektīvāka nekā daudziem konkurentiem ar divu riteņu piedziņu.

Biežāk uzdotie jautājumi par pilnpiedziņu

Kāda ir svarīgākā pilnpiedziņas priekšrocība?

Automobilim ar visu četru riteņu vilci ir daudz priekšrocību. Tā darbība uz ceļa kļūst paredzamāka. Pilnpiedziņa padara automobiļa vadāmību neitrālu un samazina nepietiekamas vai pārliekas pagriežamības risku.

Kāda pilnpiedziņas sistēma ir Subaru automobiļiem?

Subaru ir pastāvīga četru riteņu piedziņa, kas nozīmē, ka automobilis nepārslēdzas no priekšējo riteņu piedziņas uz pilnpiedziņu.

Ar ko Subaru pilnpiedziņas sistēma atšķiras no citām?

Subaru ir pastāvīga visu četru riteņu piedziņa, un tas padara sistēmas darbību paredzamu. Turklāt simetriskā piedziņa nepieļauj nepatīkamo sajūtu, kāda nereti rodas divu riteņu piedziņas automobiļa vadītājam, turot stūresratu satvertu paātrinājuma laikā.

Kā tiek sadalīta jauda? Vai visiem četriem riteņiem tiek pievadīta vienāda jauda?

Automobiļa priekšējiem riteņiem tiek pievadīti 60 % jaudas. Atkarībā no ceļa seguma un braukšanas apstākļiem jaudas sadalījumu var mainīt, lai automobilis optimāli darbotos jebkurā situācijā. Mēs šo sistēmu dēvējam par aktīvo griezes momenta sadali (Active Torque Split).

Kā 4x4 atšķiras no pilnpiedziņas?

Starp šīm sistēmām nav skaidri izteiktas atšķirības, taču parasti 4 x 4 piedziņai ir sadales kārba un pazeminātie pārnesumi, kas raksturīgi īstiem bezceļu automobiļiem.

Kā pilnpiedziņas sistēma darbojas pagriezienos, salīdzinot ar aizmugures vai priekšējo riteņu piedziņu?

Automobiļiem ar priekšējo riteņu piedziņu ir nosliece uz nepietiekamu pagriežamību, tas ir, tendence virzīties taisni uz priekšu. Automobiļiem ar aizmugures riteņu piedziņu vienmēr pastāv pārliekas pagriežamības jeb aizmugures izslīdēšanas risks. Pilnpiedziņas automobiļiem nav šādu īpašību, un, lai nodrošinātu, ka automobilis vienmēr brauc stūres pagriešanas virzienā, Subaru izmanto gan pretslīdes sistēmu (VDC), gan vilcējspēka virziena maiņu (Torque Vectoring).

Vai pilnpiedziņas automobilim ir lielāks degvielas patēriņš nekā automobilim ar divu riteņu piedziņu?

Pilnpiedziņas automobilim parasti ir lielāks degvielas patēriņš nekā automobilim ar divu riteņu piedziņu. Taču Subaru piedziņas sistēma ir ļoti ekonomiska. Subaru piedziņas sistēma degvielas patēriņā ziņā ir daudz efektīvāka nekā daudziem konkurentiem ar divu riteņu piedziņu.

Vai pastāv atšķirība starp pilnpiedziņas sistēmām automobiļos ar benzīna un dīzeļa dzinēju?

Nē. Sistēma darbojas vienādi neatkarīgi no degvielas veida.

Kāpēc pilnpiedziņa ir iekļauta pamataprīkojumā? Kāpēc nevar izvēlēties?

Subaru pilnpiedziņa ir vajadzīga drošības apsvērumu dēļ. Mēs neuzskatām, ka drošība būtu jāizvēlas atsevišķi.

Kā nolietojas pilnpiedziņas automobiļu riepas? Visas vienādi vai dažādi?

Tā kā Subaru ir pastāvīga pilnpiedziņa, visas riepas dilst vienādi. Priekšpiedziņas automobilim ar modernām zema profila riepām priekšējās riepas var būt nodilušas jau pēc 20 000 km nobraukšanas. Subaru ar vienu riepu komplektu spēj nobraukt līdz 100 000 km. Pēc tam gan būs jānomaina visas četras riepas.

Vai pilnpiedziņa uzlabo drošību?

Pilnīgi noteikti. Paredzams automobilis vienmēr ir drošāks, taču ir svarīgi izmantot šo papildu drošības līmeni gudri un nebraukt pārāk ātri.

Vai pilnpiedziņas automobilim ir jāmaina visas četras riepas vienlaicīgi?

Ja protektora dziļuma atšķirība priekšā un aizmugurē pārsniedz 1,5 mm, ir jānomaina visas četras riepas.