Visaptveroša drošība

Visas drošības sistēmas iekļautas standarta aprīkojumā. Cita starpā elektroniskā vadītāja palīdzība, kas palīdz vadītājam identificēt riskus, brīdina par briesmām un iejaucas ārkārtas situācijā, lai izvairītos no sadursmes gan ar stāvošiem, gan kustīgiem objektiem, tostarp cilvēkiem un dzīvniekiem.

Lielākā daļa drošības sistēmu Subaru īpašniekiem jau ir pazīstamas. Taču dažas funkcijas ir pilnīgi jaunas.

Road Sign Assist (RSA): ceļa zīmju nolasīšana ar brīdinājumu par ātruma ierobežojumu

Subaru Safety Sense palīdz jums vienmēr pilnībā kontrolēt piemērojamo ātruma ierobežojumu. Sistēmas platleņķa kamera nolasa ceļa zīmes un parāda pēdējo ātruma ierobežojuma zīmi, parādot tās attēlu blakus automobiļa spidometram. Ja ātrums pārsniedz maksimāli atļauto, zīme nepārtraukti deg sarkanā krāsā. Ja palaižat garām šo informāciju, Subaru Safety Sense palīdz jums ar audio signālu, kas informē, ka ātrums joprojām pārsniedz pašreizējo ierobežojumu.

Lane Departure Alert (LDA): joslas ievērošanas palīgsistēma

Subaru Safety Sense palīdz noturēt automobili pareizajā joslā. Sistēma skenē ceļu ar platleņķa kameru un nosaka jūsu izvēlēto joslu, ievērojot gan krāsotas līnijas uz brauktuves, gan tās fiziskās robežas, piemēram, ietves vai apmales. Ja nejauši novirzāties uz ceļa malu vai blakus joslu, kā brīdinājums tiek atskaņots skaņas signāls. Vajadzības gadījumā sistēma var arī iejaukties, atgriežot automobili atpakaļ pareizajā joslā un jūsu izvēlētajā

Lane Tracing Assist (LTA): joslas centrēšanas palīgsistēma

Subaru Safety Sense palīdz jums noturēt automobili joslas centrā. Ar platleņķa kameru nolasot uz ceļa uzkrāsoto marķējumu un ar stūres pastiprinātāja palīdzību dodot nelielus impulsus stūrei, sistēma redz, kuru joslu esat izvēlējies, un var palīdzēt jums sekot ceļam, aktīvi noturot automobili joslas centrā. Sistēmai piemīt arī loģiskā atmiņa. Ja marķējums uz ceļa kļūst neskaidrs, tā atceras, kā ceļš izskatījās iepriekš, un var secināt, kur josla turpinās.

Pre-Collision System (PCS): automātiska bremzēšana

Subaru Safety Sense ir vienmēr modrs otrais pilots, kas redz visu, kas notiek satiksmē, un nosaka šķēršļus, kurus, iespējams, esat palaidis garām. Ja sistēma konstatē šķērsli un pamana, ka pastāv sadursmes risks, tā vispirms izdod skaņas signālu, lai savlaicīgi brīdinātu. Ja neseko savlaicīga rīcība un sistēma konstatē, ka pastāv sadursmes risks, bremzes tiek automātiski aktivizētas, lai samazinātu ātrumu un, ja nepieciešams, pilnībā apturētu automobili.

Dynamic Radar Cruise Control (DRC): adaptīvā kruīza kontrole

Subaru Safety Sense palīdz uzturēt vienmērīgu un komfortablu ātrumu, vienlaikus automātiski saglabājot iepriekš iestatīto drošo distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Ja panākat lēnāku transportlīdzekli, ātrums tiek maigi samazināts, līdz ir sasniegts iepriekš iestatītais attālums. Sistēma vienlaikus uzrauga arī vairākus transportlīdzekļus. Ja priekšā braucošais transportlīdzeklis iebrauc labajā joslā un priekšā parādās cits, ātrums un attālums līdz abiem tiek aprēķināts vienlaikus. Tādā veidā paātrinājums tiek pielāgots, lai izvairītos no nevajadzīgi spēcīgas bremzēšanas, pirms tiek panākts nākamais transportlīdzeklis. Tādā pašā veidā sistēma novēro arī lēnākus transportlīdzekļus blakus joslās. Ja kāds cits transportlīdzeklis gatavojas iebraukt joslā, pa kuru braucat jūs, vai ja jūs pats pārkārtojaties uz lēnāku joslu, ātrums savlaicīgi tiek pielāgots otra transportlīdzekļa ātrumam, lai izvairītos no spēcīgas bremzēšanas.

Emergency Driving Stop System (EDSS): automātiskā avārijas bremzēšana

Subaru Safety Sense rūpējas par vadītāju un visiem, kas atrodas automobilī un ārpus tā. Izmantojot kameru kabīnē, sistēma var noteikt, ja vadītājam trūkst uzmanības vai pēkšņi viņš nevar turpināt braukt. Ja tā notiek, sistēma mēģina pievērst vadītāja uzmanību, vispirms raidot audio signālu. Ja vadītājs joprojām nereaģē, atskan skaļāks brīdinājuma signāls. Ja ar to nepietiek, tiek aktivizētas automobiļa avārijas gaismas, vienlaikus automobilim automātiski samazinot ātrumu, līdz tas pilnībā apstājas.

Proactive Driving Assist (PDA): inteliģentā vadītāja palīgsistēma

Subaru Safety Sense palīdz jums izvēlēties optimālāko joslu. Sistēma nolasa ceļu attiecībā pret automobiļa stāvokli un mēra attālumus līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem un neaizsargātiem satiksmes dalībniekiem. Ja grasāties pabraukt garām gājējiem, kas iet pa abām pusēm šaurā ejā, tā caur stūri var sniegt stūres impulsus, lai jūs ievērotu kursu pēc iespējas drošākā attālumā no gājējiem. Sistēma palīdz arī aktīvi pielāgot ātrumu priekšā braucošajam transportlīdzeklim, kā arī ceļa pagriezieniem, lai visās iespējamās situācijās varētu uzturēt maksimāli vienmērīgu iespējamo ātrumu, izvairoties no spēcīgas un pēkšņas bremzēšanas.

Safe Exit Assist (SEA): aklo zonu monitorēšana ar brīdinājumu par riteņbraucējiem

Subaru Safety Sense palīdz aizsargāt neaizsargātus satiksmes dalībniekus, piemēram, gājējus un riteņbraucējus. Cita starpā "aklās zonas brīdinājumam" ir funkcija, kas pamana no aizmugures ātri tuvojošos riteņbraucējus un brīdina, ja grasāties atvērt vadītāja durvis. Brīdinājums notiek divos posmos. Vispirms ārējā sānu spogulī iedegas aklās zonas brīdinājums. Ja jūs pavelkat durvju rokturi, lai atvērtu durvis, brīdinājums tiek papildināts ar skaņas signālu, kas atskan vienlaicīgi ar aklās zonas brīdinājuma gaismas mirgošanu.